Tinka Eržen in Špela Tomažin sta za učence naše podružnice skrbno pripravili dan, ko smo se posvetili mojstrovini peke domačega kruha v krušni peči. Tinka Eržen nas je prijazno sprejela na svoji domačiji in nas naučila, kako se zakuri v peči in pripravi žerjavico za peko.

Špela Tomažin, stara mama naše učenke je otroke popeljala v omamno skrivnostni svet peke domačega črnega in rženega kruha. Ob peki so otroci spoznavali sestavine, prave količine, postopek in nazadnje kruh tudi zamesili.

Dan je so zaznamovali pridni otroci, njihov trud in veselje ob tem, ko je vsak od njih odnesel domov hleb dišečega kruha v platneni vrečki z izvezenim hlebcem kruha in klasom, ki jo je naredila Marica iz Železnikov.