Vsi učenci na PŠ Bukovščica imajo na urniku tudi predmet Angleščina, kjer se pretežno sporazumevamo v angleškem jeziku.

Učenci v kombiniranem oddelku 2. in 3. razreda odkrivajo svet, spoznavajo različne tuje jezike, zastave in ljudi, učijo se barvati po navodilih, preko razrednega drevesa spoznavajo osnovna navodila za delo pri angleščini, osredotočamo se tudi že na branje različnih besed in preprostih povedi.

Spletne povezave za utrjevanje:

School song     The more we get together         7 continents song      This is the way we carve a pumpkin

The little orange house           The halloween pumpkin               Grey squirrel                  Scarecrow song       I like the flowers

Učenci pri pouku razvijajo zvočno občutljivost in prepoznavajo ter preizkušajo značilnosti jezika (ritem, intonacija, izgovarjava). Pri pouku smo spoznali ritmični ples Phonics Dance, na podalgi katerega smo oblikovali učni pripomoček Phonics Dance Poster, ki ga uporabljamo pri vsaki uri pouka.

V šolsko knjižnico je prispelo precej novih in zanimivih angleških slikanic, ki se jih učenci lahko izposodijo. Nekatere obravnavamo tudi pri pouku angleščine. Ena od njih je Monkey Puzzle, ustvarjalca te knjige pa sta Julia Donaldson in Axel Scheffler.

Monkey Puzzle (Paperback)

Pred božično-novoletnimi prazniki pa smo se igrali Bingo, Memory game in izdelali veliko sestavljanko. Voščili smo si We wish you a merry christmas.

V 4. in 5. razredu pa je za igro nekoliko manj časa, saj imamo delovni zvezek in zvezek, kamor že zapisujemo učno snov. Vendar se kljub temu najde čas za popestritev pouka: modna revija, oblikovanje stripa, branje knjig.

Ker nekateri učenci znajo že zelo dobro brati v angleškem jeziku, je prav, da bralno zmožnost še dodatno razvijajo. Zato imajo  možnost opravljanja angleške bralne značke. K temu jih vzpodbujajte tudi vi, spoštovani starši, saj s tem otroci oblikujejo pozitiven odnos do tuje literature, slikanic ipd.

Spletne povezave za utrjevanje:

Hello to all the children of the world      Fashion show      Funny bones-The pet shop           Skeleton dance          ABC song

Učenci si lahko ogledajo zanimive prispevke v angleščini na naslednjih spletnih povezavah:
PONS-Spletni slovar       WOW ENGLISH   SUPER SIMPLE SONGS       BRITISH COUNCIL KIDS